Jak montować maty grzewcze?

Montaż mat grzewczych jest procesem stosunkowo prostym. Jest to też jedna z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Jeśli montujemy matę w łazience, będziemy potrzebowali ułożyć ją pod płytkami. W tym celu na etapie wykonywania wylewki należy ułożyć matę na podłodze, a później po prostu wykonać na niej wylewkę. Nie musimy obawiać się o nic więcej, tak jak jest to w przypadku gdy montujemy rurki do wodnego ogrzewania podłogowego. Wtedy musimy stosować specjalne rodzaje betonu, które nie spowodują uszkodzenia rur w trakcie wiązania i tak dalej. Montując maty grzewcze te problemy mamy całkowicie z głowy, dlatego też montaż jest szybki i sprawny.

Nie inaczej jest jeżeli zechcemy zamontować maty w pokojach, co również jest jak najbardziej możliwe. W tym celu mata układana jest pod panelami. Na początku na posadzkę kładziemy kilka warstw gąbki. Następnie rozkładamy samą matę, a na górę również dajemy gąbkę. Dzięki temu gdy domownicy będą chodzić po panelach i cała podłoga będzie pracować, nie spowoduje to uszkodzenia maty. Później po prostu układamy panele i to wszystko.

Trzeba jeszcze tylko połączyć zasilanie elektryczne. Konieczne jest wyprowadzenie przewodu, czy to spod posadzki czy spod paneli, do puszki łączeniowej. Tą lokalizujemy w ścianie przy podłodze. Aby sterować matą konieczny jest specjalny termostat, który dostajemy podczas zakupu maty. Podłączamy go zgodnie z zaleceniami producenta, włączamy zasilanie i już – możemy cieszyć się ciepłem i komfortem, jaki ogrzewana podłoga będzie dawać naszym stopom.