Grzejniki łazienkowe i ich funkcje

Grzejnik jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Zazwyczaj musi spełniać dwie funkcje, tzn. musi ogrzewać pomieszczenie i wspomagać suszenie mokrych ręczników. Obecnie coraz więcej tego typu urządzeń zaczyna pełnić także funkcję dekoracyjną. Zmiana trendów i oczekiwań wobec grzejników łazienkowych powoduje, że producenci wypuszczają na rynek coraz nowsze i bardziej dopasowane do potrzeb klientów wyroby.

Jeszcze kilka lat temu łazienka traktowana była jak każde inne pomieszczenie w domu, dlatego montowano w niej zwyczajny grzejnik konwekcyjny. Dopiero w ostatnich latach zaczęły pojawiać się w sprzedaży grzejnik łazienkowy elektryczny. Początkowo ich wygląd nie był zbyt istotny, liczyło się tylko to aby skutecznie spełniały swoją rolę. Podłączone do systemu centralnego ogrzewania, miały ogrzewać wnętrze łazienki i suszyć ręczniki. Problem pojawiał się poza sezonem grzewczym, kiedy to stawały się praktycznie bezużyteczne.

Dlatego też obecnie zaleca się stosowanie grzejników łazienkowych elektrycznych lub wodno-elektrycznych. Dzięki możliwości podłączenia ich do prądu, spełniają one swoje zadanie nawet latem, gdy nie ogrzewa się domu lub mieszkania. Zastosowanie takich urządzeń jest niezwykle funkcjonalne. Coraz więcej osób szuka także grzejników, które charakteryzują się efektownym wyglądem. Chodzi o to nie tylko pasowały one do wnętrza łazienki, lecz również ją zdobiły. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się grzejniki panelowe, które poza tym, że ogrzewają pomieszczenie, dodatkowo zachwycają swym atrakcyjnym wyglądem.