Gdzie montować grzejniki konwekcyjne?

W domu lub mieszkaniu mamy zwykle wiele pomieszczeń, w których nie ma zbyt wiele miejsca na grzejnik. Jednak mimo tego może być tam potrzebna znaczna moc grzejna, aby móc uzyskać odpowiednią temperaturę powietrza i komfort dla domowników. Jak wybrnąć z tego problemu? Konieczne jest zastosowanie takiego grzejnika, który ma bardzo dobrą wymianę ciepła w stosunku do powierzchni. Taką właściwość mają nowoczesne grzejnik konwektorowy i one właśnie są odpowiedzią na powyższą kwestię. Za chwilę przyjrzymy się im bliżej.

Grzejnik konwekcyjny składa się z kilku rurek miedzianych, które są otoczone gęstą siatką małych metalowych żeberek. To właśnie one są odpowiedzialne za przekazywanie energii cieplnej czynnika grzewczego powietrzu, które je otacza. Taka konstrukcja nie jest jednak zbyt estetyczna, dlatego wszystko to zamknięte jest w obudowie z metalu, który dodatkowo ma bardzo dobrą przewodność cieplną. Taki grzejnik ma nie tylko małą powierzchnię i dużą moc cieplną, ale również bardzo małą bezwładność – dzięki czemu błyskawicznie się nagrzewa i schładza, gdy jest taka konieczność.

Kaloryfery takie świetnie nadają się do zamontowanie w takich pomieszczeniach jak duży salon, ponieważ mimo dużego zapotrzebowania na ciepło takiego pokoju grzejnik wcale nie będzie musiał być duży. Nadadzą się również do małych łazienek, ponieważ ich niewielkie wymiary nie zabiorą wiele miejsca, które i tak jest bardzo cenne. Podsumowując, grzejniki konwekcyjne mają bardzo wiele zalet i zastosowań, tak więc budując nowy dom lub remontując mieszkanie z pewnością warto je wybrać do pracy w instalacji C.O.